17 kilometrów złocistego piasku, sąsiedztwo rezerwatu Mierzeja Sarbska, szumiące lasy i malownicze jeziora Choczewskie i Kopalińskie – to tylko niektóre z atutów Choczewa.

Szukasz miejsca na idealny wypoczynek? Choczewo to idealny wybór! Tutaj odnajdziesz spokój i ukojenie z dala od tłumów turystów.

Plażowanie, spacery brzegiem morza, wycieczki rowerowe po malowniczych trasach, obserwacja ptaków w rezerwacie, wędkowanie nad jeziorem – w Choczewie każdy znajdzie coś dla siebie. A po dniu pełnym wrażeń możesz zrelaksować się w jednej z klimatycznych restauracji lub kawiarni, spróbować lokalnych specjałów i rozkoszować się pięknem otaczającej przyrody.

Aktywnie w Choczewie

Choczewo to także doskonałe miejsce dla aktywnych turystów. Gęsta sieć lokalnych dróg, zarówno asfaltowych, jak i gruntowych, oraz znakowane szlaki rowerowe zachęcają do odkrywania regionu na dwóch kółkach. Na miejscu znajdziemy 4 szlaki:

► 10-kilometrowy zielony szlak wokół Jeziora Choczewskiego,

► 9-kilometrowy żółty szlak, którym dojedziemy nad samo morze,

► 13-kilometrowy niebieski szlak wzdłuż brzegu morskiego koło Wydmy Lubiatowskiej,

► 23-kilometrowy pomarańczowy szlak rozpoczynający się na Promenadzie Bursztynowej prowadzący przez urokliwe Kopalino, Sasino i Słajszewo, a po drodze mijamy m.in. piękną latarnię – Stilo.

Na amatorów nordic walking oraz pieszych wycieczek czekają znakowane szlaki piesze oraz ciekawa ścieżka przyrodniczo-leśna „Szklana Huta”, gdzie na 12 przystankach umieszczone zostały informacje z życia lasu.

Źródło: Adobe Stock, fot: Rafał Kowalski