Szukasz spokojnego miejsca na wypoczynek z dala od tłumów turystów? Marzysz o sielskim krajobrazie, świeżym powietrzu i bliskości natury? Jeśli tak, to Stężyca na Kaszubach jest idealnym miejscem dla Ciebie!

Stężyca to urocza wieś położona w samym sercu Kaszub, w otoczeniu lasów i jezior. Jest to idealna baza wypadowa do zwiedzania okolicy, zarówno na rowerze, jak i pieszo.

Stężyca z lotu ptaka Autor: J. Lipiński Promenada w Stężycy Autor: J. Lipiński | https://szwajcariakaszubska.com/208-szwajcaria-kaszubska-marina-wodna-w-stezycy

ATRAKCJE

Położenie i otoczenie

Szukasz spokojnego miejsca na wypoczynek z dala od tłumów turystów? Marzysz o sielskim krajobrazie, świeżym powietrzu i bliskości natury? Jeśli tak, to Stężyca na Kaszubach jest idealnym miejscem dla Ciebie.

Autorstwa Pomuchelskopp - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=10978379

Szukasz spokojnego miejsca na wypoczynek z dala od tłumów turystów? Marzysz o sielskim krajobrazie, świeżym powietrzu i bliskości natury? Jeśli tak, to Stężyca na Kaszubach jest idealnym miejscem dla Ciebie.

Źródło: https://www.gminastezyca.pl/pl/387/2635/promenada-im-ks-konrada-lubinskiego-wraz-z-marina-wodna.html

Atrakcje turystyczne

Kamienne Kręgi w Węsiorach: Rezerwat przyrody chroniący unikalne kamienne kręgi z epoki brązu. (7 km od Stężycy)

Kamienne kręgi w kaszubskich Węsiorach nadal spowija aura tajemnicy. Najpewniej zbudowali je Goci, choć nie brak i takich, którzy wskazują na przybyszów z odległych galaktyk. Czym były? Fragmentem cmentarza? Miejscem sądów plemiennych? Obserwatorium astronomicznym? A może częścią lądowiska statków kosmicznych? Czytaj dalej…

Źródło: https://podroze.onet.pl/ciekawe/zagadkowe-kregi-w-wesiorach-ludzie-odczuwaja-tu-przeszywajace-mrowienie/m7hhxeq?utm_source=archiwum.dobranockaonline.pl_viasg_podroze&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=undefined&utm_v=2

Wieża widokowa na Wieżycy: Najwyższa wieża widokowa na Kaszubach, z której rozciąga się panorama okolicy. (15 km od Stężycy)

Źródło: https://www.naszeszlaki.pl/archives/43529

Kaszubski Park Miniatur: Park miniatur prezentujący charakterystyczne budowle z Kaszub. (10 km od Stężycy)

Zdjęcie autorstwa Bogusława Tomaszewskiego z Google Maps

Chciałbyś poznać Stężycę osobiście?

W Stężycy znajduje się jeden z naszych obiektów – Lubiński Resort. To idealnie miejsce, by najpierw miło spędzić czas przy jeziorach i lasach, a później odciąć się od całego świata w jednym z naszych apartamentów.