Trójmiasto, czyli Gdańsk, Gdynia i Sopot, to aglomeracja miejska położona na wybrzeżu Zatoki Gdańskiej, stanowiąca jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych w Polsce. Każde z tych miast ma swój niepowtarzalny charakter i oferuje wiele atrakcji dla odwiedzających.

Gdańsk

Gdańsk – historyczna stolica Pomorza Gdańskiego, zachwyca średniowieczną architekturą Starego Miasta z Długim Targiem, Ratuszem Głównego Miasta i Fontanną Neptuna. Warto również zwiedzić Bazylikę Mariacką, Westerplatte i Europejskie Centrum Solidarności.

Źródło: Adobe Stock, fot: Rafał Kowalski

Gdynia

Gdynia, młodsze miasto o modernistycznej zabudowie, słynie z portu morskiego, imponującego bulwaru nadmorskiego i Skweru Kościuszki. Miłośnicy muzeów z pewnością docenią Akwarium Gdyńskie i Dar Pomorza – statek-muzeum.

Źródło: https://www.gdynia.pl/turystyczna-de/stadtinformation,6817/informacje-ogolne,490828

Sopot

Sopot, znany kurort nadmorski, kusi najdłuższym drewnianym molo w Europie, tętniącym życiem deptakiem „Monciakiem” i Operą Leśną. Relaksujące spacery po plaży, kąpiele morskie i bogata oferta gastronomiczna to tylko niektóre z atrakcji, jakie oferuje to miasto.

Źródło: https://www.gdynia.pl/turystyczna-de/stadtinformation,6817/informacje-ogolne,490828

Sprawdź nasze apartamenty z widokiem, w Trójmieście.

Dodatkowe informacje:

Mam nadzieję, że ten artykuł zachęcił Cię do odwiedzenia Trójmiasta!